Z jakich powodów in vitro to taki popularny sposób leczenia niepłodności u par, zalety adoptowania komórek jajowych.

Posted on 17/01/2018 2:23pm

Pary, jakie nie mogą mieć potomstwa niekiedy chwytają się każdego sposobu, aby było to jednak możliwe. Jedną z popularniejszych metod, chociaż w niektórych środowiskach uznawane za niemoralne, jest zapłodnienie in vitro.


Wózek inwalidzki, niepełnosprawni
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu


Polega ona na tym, że zapłodnienie komórki jajowej odbywa się poza organizmem, a później zarodek wszczepia się kobiecie chcącej mieć dziecko. Jak widać po statystykach, technika ta jest bardzo skuteczna, i w wielu przypadkach jedyna możliwa do tego, żeby urodzić swoje własne dziecko. Procedura in vitro jest skomplikowana, ale jeżeli wszystko uda się szczęśliwie, to para będzie mogła zostać rodzicami. Niestety z dużą ilością problemów z płodnością nowoczesna medycyna w dalszym ciągu sobie nie radzi i in vitro będzie jedyną opcją.
zdrowie - landszaft
Author: Adam Mirowski
Source: http://www.flickr.com


adopcja komórek jajowych
Author: DER-MED
Source: DER-MED


Zdarzają się także przypadki, że kobieta ma tak niewielką ilość komórek jajowych lub wcale ich nie wytwarza, że nie ma możliwości ich pobrania i podjęcia leczenia. W takich przypadkach z pomocą na przykład przyjdzie adopcja komórek jajowych, która polega na tym, że do zapłodnienia pobiera się jajową komórkę od innej kobiety. Dawczyniami są z reguły zdrowe, młode kobiety, jakie tym sposobem chcą pomagać osobom które nie mogą mieć własnych dzieci.


Kobietę, która decyduje się na taki zabieg przede wszystkim dokładnie bada ginekolog Bielsko-Biała, i jeżeli nie ma żadnego przeciwwskazania, to wykonywana jest punkcja w celu pobrania rozwiniętych komórek. Te później się zamraża, można je później w dowolnej chwili wykorzystać do przeprowadzenia zapłodnienia.

Tags: kobieta, kobiety, komórki, problem