Z jakiego powodu bez przerwy trzeba dbać o swoje oczy, co dają lasery we współczesnej okulistyce.

Posted on 02/02/2018 8:32pm

wzrok jest najważniejszym organem, z którego korzystają ludzie, z tego też powodu należy o niego dbać bez przerwy. Jednak praca przy nieodpowiednim świetle czy ciągłe patrzenie w ekrany powodują, że może się zacząć pogarszać.
bieganie
Author: Naturhouse
Source: Naturhouse


Duże znaczenie na stan naszych oczu ma także wiek. Wraz z mijającymi latami w organizmie może zajść dużo, w tym także związanych z widzeniem. Mogą one niekiedy spowodować znaczne pogorszenie wzroku, a co za tym idzie przymus zakładania soczewek kontaktowych albo okularów. O swoje oczy należy dbać bez przerwy, a ważne będą tutaj przede wszystkim dwie rzeczy. Pierwsza to używanie odpowiedniego oświetlenia, zarówno podczas czytania książek jak i pracowaniu przy monitorze. Rzecz druga to odpowiednia dieta, dostarczająca organizmowi wszystkich koniecznych składników.


związek
Author: Natasia Causse
Source: http://www.flickr.com


magnez
Author: Nowe Klimaty


Jeżeli już się pojawią jakieś wady, to raczej jest niewiele szans że się cofną. Można oczywiście do końca życia nosić soczewki - http://rajsoczewek.pl/soczewki-acuvue - albo okulary, lecz będzie na to jeszcze jedno rozwiązanie, to znaczy laserowa korekcja wad wzroku. Lasery zaczęły wkraczać we współczesną medycynę całkiem niedawno, ale aktualnie mają coraz powszechniejsze zastosowanie. W połączeniu z zaawansowanym komputerem okulista dostaje narzędzie, za pomocą jakiego może bardzo precyzyjnie wymodelować poszczególne elementy oka, eliminując tym samym istniejące wady.
Laserowa korekta wzroku to zabieg bardzo bezpieczny, gdyż nie będzie przy niej żadnej chirurgicznej interwencji, daje mało ubocznych skutków i pozwala na naprawdę szybki powrót do normalnego życia.

Tags: wzrok, laser, okulista, zabieg