Zabiegi na cellulit – jaki dobrać do swojego wieku? - czytaj na ten temat więcej

Posted on 30/09/2018 7:14am

Kult piękna ogarnął już niemal całą Ziemię, dla którego jesteśmy gotowe zrobić wiele. Czasem nawet za wiele.
Nie ma znaczenia, czy mamy 15, 30, czy 50 lat. Fakt jest jeden - wszystkie chcemy wyglądać piękne. Dla piękna jesteśmy w stanie przeżyćgotowe wytrzymać katorgi, byle móc równać się z pięknościami z mediów lub okładek kobiecych czasopism. Jedne starają się poprawić siebie makijażem, inne stosując diety i fitness, jeszcze inne decydują się na coraz bardziej wymagające zabiegi kosmetyczne (czytaj o liposukcji kolan). A jeśli one nie spełniają już w 100% swojej roli, wybierają mocno restrykcyjne sposoby - operacje plastyczne. Jakie?Wszystkie zapewne wiemy, że największą zmorą kobiet, niezależnie od wieku, jest cellulit. Dzisiejsze oferty salonów piękności wypełnione są po brzegi kuszącymi hasłami typu laser spalanie, i tym podobne. Przeglądając kobiece czasopisma natkniemy się na pełno rad dotyczących tego, jakie zabiegi na cellulit wybrać. Najtańsze, zaczynające się od kosztów 100-200zł za zabieg to specjalne masaże antycellulitowe, wykonywane pod ciśnieniem i nazywane profesjonalnie endermologią. Później mamy do wyboru mezoterapię, która polega na wstrzykiwaniu podskórnie kilku specyfików, wspomagających mikrokrążenie i przyspieszających spalanie tłuszczu. Podobny efekt ma wywołać drenaż limfatyczny wykonywany specjalnym aparatem, odprowadzającym nadmiar wody z organizmu a przy tym polepszającym krążenie.
zabieg
Author: Fotolia
Source: Fotolia
W dalszej kolejności jest coraz bardziej ekstremalnie, bo mamy do wyboru zabiegi na cellulit, na przykład: laser na podczerwień, ultradźwięki i karboksyterapię – zabieg polega na wstrzyknięciu w skórę dwutlenku węgla w celu rozbicia tkanki tłuszczowej.Jeśli nie mamy dosyć zabawy, liposukcja kolan może dodatkowo ulepszyć nasze ciało (poznaj Klinikę Miracki). Tego typu zabieg zaliczany jest już pod operację i choć trwa krótko, wymaga kilku dni urlopu. Liposukcja kolan w formie klasycznej przeprowadzana jest za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w rurkę, którą wprowadza się do kolana po wykonaniu kilku nacięć. W niektórych przypadkach do liposukcji stosuje się specjalne strzykawki (witryna internetowa) wysysające tłuszcz albo ultradźwięki. Należy pamiętać, że tak jak każda operacja, liposukcja niesie za sobą ryzyko powikłań.


Gdy kobieta jest nieco starsza, kolagen zanika, skóra wiotczeje, a na buzi pojawia się coraz więcej zmarszczek. Wtedy doskonałą opcją odmładzającą jest tłuszcz na twarzy. zabieg (np. sprawdź stronę) tego typu, zwany lipofilling polega na przeszczepieniu skóry z innego miejsca ciała w celu pobrania z niego tłuszczu z przeznaczeniem na buzię. Trwa krótko, bo tylko 40-50 minut, a już po paru dniach odpoczynku możemy cieszyć się swoim nowym ja (czytaj o Klinice Miracki).
Wystarczy przejrzeć kilka archiwalnych zdjęć popularnych celebry tek i porównać do ich obecnego wyglądu, żeby przekonać się, że tłuszcz na twarzy użyło już wiele z nich. I to nie tylko dojrzałych pań.

Tags: zmarszczki, zabiegi, mikrokrążenie