Zadanie poradni zdrowia - jakie kwestie powinno się wiedzieć?

Posted on 22/06/2018 9:30am

Każdy, kto ma ubezpieczenie zdrowotne, może się bezpłatnie leczyć w oddziałach, które mają podpisaną umowę z NFZ. Są to lecznice zbiorowe, gdzie przede wszystkim przyjmują medycy pierwszego kontaktu. To pacjent rozsądza, kto ma go leczyć. Przychodnia jest w stanie odmówić zarejestrowania do konkretnego lekarza wówczas, kiedy posiada on już pod ochroną 2750 pacjentów.

pani doktor
Author: www.audio-luci-store.it
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli jesteśmy niezadowoleni z usług, mamy prawo dokonać zmiany lekarza. Nieodpłatnie możemy to uczynić dwa razy w ciągu roku kalendarzowego. Za wszystkie kolejne przepisanie zapłacimy 80 zł. Wyjątkiem są przypadki, gdy zmienimy miejsce zamieszkania, albo jak medyk odszedł z pracy. Przychodnia bazowej troski zdrowotnej robi diagnostykę w stopniu podstawowym, prowadzi też bezpłatne projekty profilaktyczne. W każdej lecznicy jest pokój zabiegowy, gdzie pacjenci przeprowadzają pomiary ciśnienia, cukru we krwi, bądź EKG. Pracuje w nich wyszkolona kadra medyczna, zdecydowana nieść wsparcie jakiemukolwiek choremu. Ponadto każdy pacjent winien wybrać pielęgniarkę rodzinną.

korytarz w przychodni
Author: Juhan Sonin
Source: http://www.flickr.com
Każdy kto dba o zdrowie winien regularnie realizować główne badania. Jeżeli doktor rodzinny orzeknie jakieś anomalie w wynikach, pacjent otrzymuje skierowanie do doktora specjalisty. Do niektórych specjalistów nie jest pożądane skierowanie, ale o tym powiadomi pacjenta doktor kierujący. O niezbędności dokonania badań rozsądza lekarz. Przychodnia zdrowie Nie będziemy płacić za polecone przez niego badania, jeżeli dokonamy je w miejscu określonym na skierowaniu. Doktor ma bowiem podpisaną umowę z tą tylko placówką i w tym miejscu musi kierować chorych. Odrębne wytyczne dotyczą tylko niezwykle wielopłaszczyznowych badań, np. tomografii, rezonansu magnetycznego, bądź mammografii. http://www.przychodniazycie.pl/314,Psychiatra.html

Dowolna przychodnia, która ma podpisany kontrakt wykona takie badanie.
Obowiązkiem personelu medycznego zatrudnionego w lecznicach jest zapewnienie chorym kompetentnej, przyjaznej ochrony medycznej w obrębie specjalizacji reprezentowanych, przestrzeganie uprawnień chorego, zapewnienie poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego, również rozbudowa działań z zakresu powszechnej prewencji i promowania zdrowia.

Tags: lekarz, badania, pacjenci