Zdrowe zęby a inne choroby

Posted on 18/08/2017 8:56am

Higiena jamy ustnej jest niezwykle ważną partią naszej codziennej toalety. Trzeba pamiętać o regularnym myciu zębów. Z jednej strony chcemy mieć zdrowe zęby, więc je myjemy, z drugiej natomiast warto pamiętać o tym, że zbyt silne ruchy przyczynią się do usunięcia szkliwa, czego konsekwencje możemy bardzo boleśnie odczuć.
Chore zęby są niezwykle poważnym problemem. Mają one wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka. Oczywistym jest fakt, że chore uzębienie szpeci wygląd, ale rzadko kiedy mówimy o tym, że jest to przyczyna wielu rozmaitych chorób całego organizmu. Nawet zły zgryz może powodować na przykład bóle głowy. Przyczyny złego zgryzu mogą leżeć nawet już we wczesnym dzieciństwie, niepotrzebne używanie smoczków, czy karmienie na leżąco mogą mieć na to spory wpływ. Natomiast bakterie, jakie rozwiną się w zębie, mogą poprzez układ krążenia wędrować po całym naszym organizmie. Nierzadko ma miejsce, że wywołują one zapalenie stawów, nierzadko skutkiem tego mogą być stałe uszkodzenia. Skutki pokazane na http://www.aurident.pl/protetyka.html.

Następną chorobą jest przykładowo zapalenie zatok. Bakterie zamieszkujące w zębie mogą bowiem stosunkowo łatwo przedostać się do zatok, szczególnie przy leczeniu kanałowym. Toksyny mogą również w prosty sposób powędrować do serca. Taka sytuacja jest wyjątkowo niebezpieczna i przyczynia się do zapalenia mięśnia sercowego. Powszechnie myśli się, że choroby gardła są następstwem picia i jedzenia zimnych lodów i napojów, jednak tak naprawdę źródłem tego są również paciorkowce zamieszkujące nasze zęby. Toksyny poza tym mogą skierować się nawet do nerek i spowodować ich poważne uszkodzenie. Trzeba więc permanentnie troszczyć się o zęby, aby nie tylko były zdrowe, ale żeby również pięknie wyglądały - szczegóły na www: centrum aurident.


Poza naturalnymi plusami związanymi ze zdrowiem i higieną, częste szczotkowanie zębów to także oszczędność pieniędzy. Wizyta u dentysty to niemały wydatek w każdym mieście. Czasami jest tak, że w niektórych regionach jest taniej, ale koszty tego rodzaju usług są raczej porównywalne. Gabinet stomatologiczny bierze za zwykłą wizytę w granicach stu pięćdziesięciu złotych. Jeżeli natomiast dochodzi do poważnych uszkodzeń i trzeba usunąć zęba, to implanty mogą kosztować już bardzo dużo pieniędzy. Pamiętajmy więc o zdrowych i czystych zębach, nie tylko dla zdrowia, ale też dla oszczędności.

Tags: zęby, zgryz, bóle