Zdrowie jest wyjątkowo ważnym aspektem każdego życia - należy je doceniać oraz się o nie troszczyć

Posted on 02/02/2018 8:32pm

"Szlachetne zdrowie..." - pisał dawniej wielki wieszcz. Jego słowa do dziś wydają się być aktualne, pomimo upływu wieków. Zazwyczaj bywa bowiem tak, że nie dbamy o zdrowie, póki ono nie szwankuje.


Jest cała masa chorób, które w XX wieku stały się w pewnym sensie chorobami cywilizacyjnymi.


wypadki
Author: Norio NAKAYAMA
Source: http://www.flickr.com
W przeszłości na przykład mało kto był zbyt gruby czy cierpiał na cukrzycę. W obecnych czasach raczej jest to już norma, jak noszenie okularów. Ogromny odsetek ludzkości ma kłopoty ze wzrokiem, gdyż dużo czasu siedzimy wpatrzeni w komputer lub telewizor. Nasze oczy nie mają kiedy odpocząć. Wzrok psuje się już u coraz młodszych dzieci. Nawet maluszki dziś noszą już okulary (rajsoczewek.pl/korekcyjne?filtr=10000,12). Jednak o wzrok (zobacz więcej - laserowa korekcja wzroku katowice cena) powinniśmy dbać niezależnie od tego, czy nosimy okulary czy nie. Trzeba jeść dużo jagód i ryb, ponieważ ich spożywanie korzystnie wpływa na nasz wzrok. Trzeba również dbać o właściwe nawilżenie oczu i jeżeli mamy tendencję do przesuszania oraz łzawienia, to warto nabyć w aptece krople nawilżające czy sztuczne łzy. Wzrok możemy także skorygować. Laserowy zabieg jest bezpieczny oraz nie trwa długo. Dzięki temu nie będziemy zmuszeni już męczyć się każdego dnia z soczewkami albo okularami. Pamiętać jednak należy, że nie każdy może poddać się laserowej korekcie i o tym zadecyduje lekarz.


Wzrok jest jednym z ludzkich najważniejszych zmysłów. Musimy więc o niego dbać oraz starać się, aby dobrze służył nam przez całe życie, gdyż funkcjonowanie bez niego jest niezwykle trudne.

Tags: sen, lekarz, kontakt, soczewka