Zielnik w kuchni

Posted on 17/01/2018 12:24pm

Ogród na parapecie kuchennym? To nie takie skomplikowane! Woniejąca ziółkami kuchnia będzie inspirującym miejscem dla nowych kulinarnych pomysłów, a świeże listki sprawią, że sporadyczniej będziesz sięgać po torebki z przyprawami.


Dowiedz się, w jaki sposób zaaranżować własny zielnik w pomieszczeniu kuchennym i które rośliny do niego wybrać.
Kto raz spróbuje uprawiać swój zielnik w kuchni, ten długo nie będzie umiał wyobrazić sobie życia bez unikalnego aromatu świeżych ziół. Ich woń błyskawicznie podbija całe pomieszczenie, przekształcając dom w bardziej pogodne a także zielone miejsce. Domowy ogród na parapecie kuchennym to nie wyłącznie sposób na wzbogacenie smaku Twych potraw, ale również świetny pomysł na efektowny oraz odświeżający element aranżacji wnętrza kuchni.


Zespół Aspergera
Author: Hot Gossip Italia
Source: http://www.flickr.com


Najistotniejszy będzie wybór odpowiedniego miejsca. Zioła w doniczkach nie zechcą rosnąć bez stałego dopływu światła, dlatego dobrze nada się do tego kuchenny parapet. Niestety, zielnik w kuchni bez okna nie będzie najlepszym pomysłem – bez słoneczka rośliny będą żółknąć już po kilku dobach. W takowym przypadku domowy ogródek lepiej zrobić na balkonie. Dobrze również wygospodarować troszeczkę miejsca na kuchennym blacie, blisko okna. Niektóre rośliny kochają bowiem półcieniste warunki, a nazbyt ostre słońce może poparzyć listeczki. Jeśli poszukujesz efektownych podejść dla swojego wnętrza, możemy wydrążyć w blacie kuchennym specjalne otwory na swe donice. W ów sposób zioła „wtopią się” w jego powierzchnię. Kupując nasiona do własnego kuchennego ogrodu, kieruj się osobistymi wyborami.
Jakich przypraw najczęściej używasz? Miej na uwadze, iż ziółka nie nastręczają specjalnej pielęgnacji – gdy zadbasz o ich regularne podlewanie, możesz wybrać dowolne roślinki, jakich aromat i smak lubisz.

Tags: smak, porady, miejsca, sposób